Vananaistesuvi Hiiumaa muuseumis

September Hiiumaal on vananaistesuve kuu. Pihlakad punavad, kõrvitsad vohavad. Tule osta muuseumipoodidest hiiumaist kirjandust ja saa osa meie kirjanduse aastast. Lase end kanda meretuultel ning tule seila muuseumimajades ajaloo ja lapsepõlve mälestuste radadel. 

 

 

Meie kutsume teid septembrikuus muuseumimajadesse!

Avatud on PIKK MAJA ja KASSARI MUUSEUMIMAJA iga päev kell 10-18. 

Hiiumaa Muuseumi septembrikuu üritused: 

 • 7. september kell 16:00 – giidituur Lepo Mikko näitusel “Väljendusjõud värvides”. Giid Helgi Põllo. Osalemine muuseumi piletiga. 
 • 17. september kell 16.00 – 21.00 Vananaistesuve suitsusaun Mihkli Talumuuseumis. 
  Tule ja naudi ehedat hiiumaist suitsusauna. Saunapilet sisaldab saunaviha, kahte saunajooki, suupisteid ja saunalugusid. Kaasa haara saunarätik. Pilet 20€/in. Palume eelnevalt registreeruda info@hiiumaamuuseum.ee või tel. +372 5884 0140. 
 • 20. september kell 18.00 Salongiõhtu Indrek Liidiga vananaistesuvel Pikas Majas. Kõlavad erinevad palad akordionil. 
  Pilet 8€ (sisaldab lisaks heale muusikale ja atmosfäärile ka kohv/tee ja kooki).
 • 21. september kell 17.00 – 21.00 “Saunatame koos” Mihkli talumuuseumiskorraldaja vananaistesuvi.ee. Vananaistesuvi, Eesti Maaturismi Ühing ja Hiiumaa Turismiklaster Teid 21.septembril Hiiumaale, et vaadata ühiselt Hiiumaale omaseid saunarituaale. Toimub ringreis Hiiumaal ning õhtul Seminar koos saunaga Mihkli Talumuuseumis. Vaatame aastasse 2023, mil on sauna-aasta! Loe rohkem SIIT!
 • 23. september kell 20.00 “Oi kõrtsid, oi Kärdla…” hilisõhtune giidituur Kärdlas. Tule ja saa teada, mis paigad need olid, kus kunagi Kärdlas õhtuseid kohtumisi ja trimpamisi tehti, milline on meie linna ajalugu ja mis lood meid siin mööda tänavaid saadavad. Kaasa võta tühi pläsku, et tee peale kehasoojendust saada ja kindlasti kinnita enda üleriide külge helkur.
  Pilet 7€. Palume eelnevalt registreeruda info@hiiumaamuuseum.ee või tel. +372 5884 0140. 

Kõik üritused leiad ka meie Facebooki lehelt! 

NÄITUSED MUUSEUMIMAJADES:

 

Vaata, mis Vananaistesuvel veel Hiiumaal toimub SIIT!