Muuseum kutsub osalema rahvamuusika sarjas!

Sel kevadel toimub Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas kolm rahvamuusika sarja üritust. 

Töötubades tuleb juttu pillide ajaloost, kuidas ja mis ajastul on need jõudnud Eesti rahvamuusikas kasutusele ning milliseid lugusid nendega enamasti mängiti. Vestluse käigus mängitakse ka erinevaid pillilugusid. Huvilised võivad kaasa võtta ka oma pilli.


30.04.2022 kell 13:00 – 15:00
Esimest töötuba “Torupill ja kannel rahvamuusikas” viib läbi Leanne Barbo
, kes on rahvamuusik, multiinstrumentalist ja tantsuõpetaja. Põhipilliks on tal küll torupill, kuid samuti kohtab teda mängimas erinevaid vilesid, kandleid, parmupilli ja mida kõike veel. Leanne huvi erinevate pillide vastu tuleneb soovist saada sügavamalt aru eri kultuuride muusika eripäradest ja seda toetab just konkreetse kultuuri ja muusika juurde kuuluvate pillide tundma õppimine. Lisaks erinevatele pillidele paeluvad teda eri maade ja rahvakildude tantsud, alates Pakri saartest kuni Portugali või Udmurdimaani välja. Eri maade tantsude õppimine on aidanud Leannel mõista ka kohalike tantsude eripärasid ning lihvida oskusi, kuidas neid parimal viisil edasi õpetada.
Leanne on Tallinna tantsuklubi pikaajaline eestvedaja ja festivali Sabatants peakorraldaja.
http://sabatants.ee/et/speaker/leanne-barbo/

14.05.2022 kell 11:00 – 12:30
Teist töötuba “Rahvalaulud ja pillilood Hiiumaa rahvamuusikas” viib läbi Helen Kõmmus.
Helen on tuntud folklorist, kes uurib rahvaluulet ning on välja andnud pärimusega seotuid raamatuid. Pillidest mängib Helen peamiselt torupilli ja kandleid. 2017 .aastal ilmus Eesti Kirjandusmuuseumil helisalvestuste kogumik “Hiiumaa rahvalaulud, pillilood ja tantsud”, mille koostas Helen Kõmmus. Antud teosest tuleb ka juttu ja kuulamist töötoas.

28.05.2022 kell 13:00 – 15:00 
Kolmandat töötuba “Lõõtspill rahvamuusikas” veab eest Kaarel Kõivupuu. Kaarel on tantsinud rahvakunstiansambel Leigarite koosseisus ja seal ka pilli mänginud. Lõõtspilli ja karmoškat õppis Kaarel mängima teismeeas ning suuresti omal käel. Rahvamuusikuna on ta esinenud erinevatel folkloori üritustel nii Eestis kui välismaal, võitis 2011. aastal August Teppo nimelise lõõtsamängijate võistumängimisel ässade klassis teise koha ning samal aastal andis välja oma nimelise plaadi “Lõõtspill gurmaanidele”.
 
 
Töötoas osalemise tasu on 8 eurot.
📌 Palume eelnevalt registreeruda
info@hiiumaamuuseum.ee või +372 463 2091