Täna muuseumis

VEEBINÄITUSED

Nähtamatu juubilar – Kärdla kalevivabrik 190
Kärdla kalevivabriku lugu – mis on kalev ning kuidas kalevivabrik Kärdlas alguse sai ning edasist linna arengut mõjutas?
Vaata näitust siit!

 

Vaimne pärand Hiiumaa toodetes
Hiiumaa erinevate valdkondade käsitöömeistrite poolt valmistatud tooted, mis on inspireeritud kohalikust pärandist ja lugudest.
Vaata näitust siit!

 

 

 

 

PIKK MAJA

 

“Loomingu müsteerium”. Jaak Adamsoni looming
Jaak Adamson sündis 25. aprillil 1938. aastal Tallinnas, kuid hiidlase peres. Tema isa Aleksander oli kaugesõidukapten. Poiss veetis Hiiumaal enamuse oma lapsepõlvest, sealhulgas sõja-aastad, ja tunnetas end hiljem kogu elu, ka võõrsil elades ennekõike hiidlasena.
Oma maalides, joonistustes, akvarellides, eksliibristes ning skulpturaalsetes nahakunsti teostes kasutas Jaak Adamson paljusid erinevaid eksperimentaalseid tehnoloogiaid ning autoritehnikaid. Kokku on Eesti avalikes kogudes ligi 70 maalikunstnik Jaak Adamsoni tööd ajavahemikust 1959–2001. Suurem osa neist pärineb 1960.–1970. aastatest.

Loe pikemalt

KASSARI MUUSEUMIMAJA

Püsinäitus “Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.”
Näitus heidab pilgu hiidlaste elu argipäeva nähtustele ja sündmustele ning olulistele pöördepunktidele saare ajaloos.
Näitust rikastab „4 elemendi õmbluskoda“, kus saab ise proovida ürgelementide (tuli, vesi, õhk, maa) toimimist. Nii saavad külastajad ennast „siduda, lõimida, õmmelda kokku“ Hiiumaa kui saarega ja meie püsinäitusega.
Loe edasi

Kappide avahoidla
Varahoidlaks muudetud näituseruumis saab tutvuda Hiiumaa Muuseumis olevate esemetega. Selles ruumis on peamiselt kapid, aga ka üks väga vana riidekirst ning uhke peegel.
Loe edasi

RUDOLF TOBIASE MAJAMUUSEUM

Püsinäitusel saab tutvuda helilooja elu ja loominguga, köstrite tööde ja tegemistega, erinevate muusika-instrumentidega ning nautida Tobiase heliloomingut. 
Loe edasi

 

MIHKLI TALUMUUSEUM

Peamiselt 19. sajandist pärit hoonetes saab külastaja uurida kohalikku taluelu, ehitustavasid ja majapidamises kasutatud esemeid.

Talu avar hoov on ideaalne paik erinevate sündmuste läbiviimiseks, pikniku pidamiseks ja mõnusaks olemiseks. 
Loe edasi