Täna muuseumis

VEEBINÄITUSED

Nähtamatu juubilar – Kärdla kalevivabrik 190
Kärdla kalevivabriku lugu – mis on kalev ning kuidas kalevivabrik Kärdlas alguse sai ning edasist linna arengut mõjutas?
Vaata näitust siit!

 

Vaimne pärand Hiiumaa toodetes
Hiiumaa erinevate valdkondade käsitöömeistrite poolt valmistatud tooted, mis on inspireeritud kohalikust pärandist ja lugudest.
Vaata näitust siit!

 

 

 

 

 

 

 


PIKK MAJA

UUS PÜSINÄITUS “Lapsepõlves…”
Näitus lapsepõlvest ehk täpsemalt öeldes suureks kasvamise lugudest ja kogemustest. 
Näitus keskendub ennekõike väikelastele, kuid põikab juttudes mõnikord ka veidi vanemasse ikka. Väikeseks lapseks olemise aeg on just see, mil õpid, avastad ja märkad kõige rohkem – kogu maailm on päriselt uus.  
Mida Sina oma lapsepõlvest mäletad?

Koos näitusega on avatud ka mängutuba, kus saab end tunda tõelise lapsena rõõmsal lapsepõlvemaal. 
Loe pikemalt

Näitus „Kõva kivi pehmus”
14.05.–14.06.2022.
Hiiu naised kannavad Aado Algvere ehteid Kerttu Kruusla fotodel. Näitusel saab näha Kärdla linnapea ametiraha ja valikut medalitest ja märkidest, millest osa on Hiiumaa Muuseumi kogust, osa andis näitusele autor ise.
Loe pikemalt

Koer arhiivis. Koer muuseumis. 
Koer on üks vanemaid koduloomi, kes kujunes 27000 – 40000 aastat tagasi tõenäoliselt hallhundi kodustamise, ristamise, sihipärase valiku, suunava kasvatuse ja taltsutamise tulemusena. Just selle pika inimesega koosolemise ja tegutsemise tõttu on koeraga seotud materjalid leidnud tee ka arhiiviriiulitele.
Loe pikemalt

KASSARI MUUSEUMIMAJA

Püsinäitus “Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.”
Näitus heidab pilgu hiidlaste elu argipäeva nähtustele ja sündmustele ning olulistele pöördepunktidele saare ajaloos.
Näitust rikastab „4 elemendi õmbluskoda“, kus saab ise proovida ürgelementide (tuli, vesi, õhk, maa) toimimist. Nii saavad külastajad ennast „siduda, lõimida, õmmelda kokku“ Hiiumaa kui saarega ja meie püsinäitusega.
Loe edasi

Kappide avahoidla
Varahoidlaks muudetud näituseruumis saab tutvuda Hiiumaa Muuseumis olevate esemetega. Selles ruumis on peamiselt kapid, aga ka üks väga vana riidekirst ning uhke peegel.
Loe edasi

RUDOLF TOBIASE MAJAMUUSEUM

Püsinäitusel saab tutvuda helilooja elu ja loominguga, köstrite tööde ja tegemistega, erinevate muusika-instrumentidega ning nautida Tobiase heliloomingut. 


Loe edasi

MIHKLI TALUMUUSEUM

Peamiselt 19. sajandist pärit hoonetes saab külastaja uurida kohalikku taluelu, ehitustavasid ja majapidamises kasutatud esemeid.

Talu avar hoov on ideaalne paik erinevate sündmuste läbiviimiseks, pikniku pidamiseks ja mõnusaks olemiseks. 
Loe edasi