Jõuluprogramm 2022

Sel aastal ootame jõuluprogrammist osa saama lasteaialapsi, koolinoori ja täiskasvanuid. Viimastel on võimalus osa saada jõuluprogrammist “Kellakuuetee”, mis sobib nii sõpruskonna kui ettevõtte jõulupeoks. Täpsemalt loe pakutavatest programmidest allpoolt. 

Programmid toimuvad ETTEREGISTREERIMISEL 5.-17. detsembril Pikas Majas

Lisainfo ja registreerimine: info@hiiumaamuuseum.ee või tel +372 5884 0140

 

Jõuluprogramm “LAPSEPÕLV ON MUINASJUTUMAA” 

 • Programm lasteaialastele (alates 3 eluaastast)
 • Kestus u. 60 minutit
 • Grupi suurus 10-24 last 

Jõuluööl sünnivad imed. Kas oskame neid imesid ära tunda ja nende üle rõõmustada, kui need meieni jõuavad? Seekord viime lapsed muinasjutumaale imesid otsima. Millistest imedest unistab vaeslaps ja kas tema unistused lähevad täide? Räägime suurtest tunnetest nagu rõõm ja kurbus, kuulame muinasjuttu ja meisterdame. 

Hind lapsele: 4 

  

Jõuluprogramm “LASTE RÕÕM 100” 

 • Programm 1-5 klassi õpilastele
 • Kestus minimaalselt  60 minutit 
 • Grupi suurus 10-24 õpilast

Laste esimene päris oma ajakiri ilmus just jõulude eel. Uurime seda esimest väljaannet lähemalt. Tutvume Hiiumaalt pärit ajakirja pikaajalise eestvedajaga Julius Oengoga ja ka teiste laste- ja noorte ajakirjadega. Uurime uusi ja vanu jõulusalme ja arutleme kas jõulusalmid on ka tänapäeval moes. Püüame selgeks saada, millised on need meie aja laste rõõmud? Ühes pole kahtlust, meisterdamine teeb alati rõõmsaks!

Hind õpilasele: 4 

 

Jõuluprogramm “PEENUTSEV PÄRASTLÕUNA” 

 • Programm 6-12 klassi õpilastele
 • Kestus 60 minutit
 • Grupi suurus 10-24 õpilast 

On ammu teada, et Kärdla linnas elavat peenemat sorti hiidlaste sugu, kes peavad lugu peenematest kommetest ja armastavad ka peenemalt riietuda. Selline peenutsemine tundus naabritele naljakas ja andis põhjust naljatlevaks pilkamiseks. Tegelikkuses on aga parema elu poole püüdlemine edasi viiv jõud. Kuidas aga peenes seltskonnas viibida, käituda, istuda ja astuda? Millest omavahel vesteldakse ja mida süüakse?

Kutsume teid osa saama jõuluhõngulisest pärastlõuna-teelauast, kus on väga hea seda peent kunsti harjutada.

Hind sisaldab ka tee- ja suupistelauda 

Hind õpilasele: 6 

 

Jõuluprogramm “KELLAKUUETEE”  – VÄLJA MÜÜDUD! 

 • Programm täiskasvanutele
 • Kestus u. 150 minutit
 • Grupi suurus 10-30 inimest

Olete palutud osa saama jõuluhõngulisest „Kellakuueteest“. Pühadesäras Pikas Maja saalis on kaetud rikkaliku teevalikuga laud, mida kaunistavad peenemat sorti suupisted kohvikult Baabad.  Pidupäevale omaselt täiustab teevalikut väike šnaps. Enne lauda istumist saavad külalised osa kultuuriprogrammist näitusel „Lapsepõlves …“ ja kaunistada üks rõõmus portselanist tass või taldrik endale või kingituseks sõbrale. Muidugi ei puudu ühelt jõulupeolt jõuluvana, kes aitab laiali jagada kingitused.

(Kingitused külastaja poolt)

Hind: 25€/in

Täiskasvanute programmi ajad: 
13. detsember 2022 kell 17.00 – 19.30 !BRONEERITUD!
15. detsember 2022 kell 17.00 – 19.30 !BRONEERITUD!
17. detsember 2022 kell 12.00 – 14.30 ja kell 17.00 – 19.30 !BRONEERITUD!

REGISTREERIMINE: info@hiiumaamuuseum.ee või tel +372 5884 0140