Haridusprogrammid

Hiiumaa Muuseum haridusasutusena pakub läbi emotsionaalsete kogemuste ja tegevuste teavet Hiiumaa ja Hiiumaaga seotud isikute, kommete, esemete jm kohta. Programmid on mõeldud gruppidele, kus on 6–22 osalejat ning tegevusi kohandatakse vastavalt eale. Muuseumitunnid võivad toimuda näituseruumides, õppeklassides, õues ja kokkuleppel ka mujal.

2023 aasta programmid tulekul!

Alltoodud programmid kestavad 60 minutit | hind: 4€/in

Osalemiseks palume eelnevalt registreeruda aadressil info@hiiumaamuuseum.ee või telefonil +372 463 2091
 

MIS ON MUUSEUM?

Esimene tutvumine muuseumiga. Leiame vastused küsimustele – kuidas jõuavad esemed muuseumisse, kellele ja miks on neid vaja?

Sihtgrupp: 1.-2. klass | Toimumiskoht: Pikk Maja

MUUSEUM – UURISMUSTÖÖ ALGALLIKAS

Kõik uus on ammu unustatud vana. Muuseum kui mäluasutus, annab võimaluse minevikus sobrada, kogeda ja näha ning saadud teadmisi millegi uue loomisel kasutada.

Sihtgrupp: 10.-12. klass | Toimumiskoht: Pikk Maja

SUURPERE VANASTI

Milline oli peremudel 19. sajandil? Millised olid selle aja kodused tööd, elamistingimused, hügieen ja teised argised toimetused?

Sihtgrupp: 8.-12. klass | Toimumiskoht: Mihkli Talumuuseum (sept-okt; aprill-mai)

VANA AJA KOOL

Tahvel ja krihvel, sulg ja tint – mis need on? Rändame ajas rohkem kui 100 aastat tagasi ja kogeme kuidas käis õppimine sel ajal.

Sihtgrupp: 3.- 6. klass | Toimumiskoht: Pikk Maja

HELISEV SELJAKÜLA

Keskendume helilooja lapsepõlve ajale, tema perele ja elule Hiiumaal. Õpilastel tuleb end proovile panna erinevate nuputamise ülesannetega, lisaks saab ka mängida ja laulda. Töölehed

Tutvume lähemalt R. Tobiase õpinguaastatega, tema eluga professionaalse muusikuna ja loominguga. Proovile tuleb panna loogiline mõtlemisvõime, geograafia- ja kirjandusalased teadmised, kunstianne ning fantaasia. Töölehed

Sihtgrupp: 3.- 6. klass ja 7.- 12. klass | Toimumiskoht: Rudolf Tobiase majamuuseum

KALEVIVABRIK KÄRDLAS – DIREKTOR JA TÖÖLINE

Muuseumitund viib meid tagasi aega, kus Kärdla kalevivabriku korstnad veel suitsesid ja vabriku direktori Robert Eginhard von Ungern-Sternbergi visiooni kohaselt Kärdlasse vabrikutöölistele maju hakati ehitama. Tunni jooksul lahendatakse erinevaid ülesandeid (nt: töölehed/ äraarvamis ja -otsimismäng/ rollimäng) ja/või käelisi tegevusi.

Sihtgrupp: 3.-6. klass | Toimumiskoht: Pikk Maja

AJALOOLINE JÕULUPROGRAMM

Elamuslik programm, mille teema on igal aastal erinev. Rännatakse ajas, saadakse uusi teadmisi millestki või kellestki ja kaasatud on ka praktilised tegevused.

Sihtgrupp: lasteaialapsed al. 3. eluaastast; 1.-12. klass |

Toimumiskoht: Ühes muuseumi filiaalis

PIILUME PÖÖNINGULE

Fonditunnis avaneb võimalus tutvuda muuseumi kogude ja hoidlatega. Koguhoidja juhendamisel saab näha kus ja kuidas on meie esivanemate varandus hoitud. Räägime ka sellest, kuidas seda varandust tänapäeval kasutada.

Sihtgrupp: 3.-12. klass | Toimumiskoht: Pikk Maja

LAPSEPÕLVES HIIUMAAL

Mängud, tööd, hirmud ja kõiksugu õpetused on suureks kasvamise igapäevaosa. Kuidas mõjutab igapäevaelu keskkond ja ühiskondlikud tõekspidamised? Uurime ja võrdleme sajandi taguseid mälestusi tänapäevaga, lahendame mõistatusi ja mängime mänge.

Sihtgrupp: lasteaialapsed al. 3. eluaastast; 1.-12. klass | Toimumiskoht: Pikk Maja

MARDIPÄEV JA KADRIPÄEV

Saame tuttavaks mardi- ja kadrisantidega. Räägime ja vaatame, kuidas ennast sandiks valmis seada, mida sel puhul selga panna ja mida sandid külas teevad. Õpime tundma, millised tööd, toimetused ja uskumused tähtpäevadega kaasas käisid.

Sihtgrupp: lasteaialapsed al. 3. eluaastast; 1.-12. klass, täiskasvanud | Tellimisel.

LEIB

Tutvume, kust ja kuidas jõudis leib talupere lauale rohkem kui 100 aastat tagasi. Uurime millised tööd ja uskumused olid sellega seotud. Seejärel mängime ja loomulikult ka maitseme Hiiumaist leiba.

Sihtgrupp: lasteaialapsed al. 3. eluaastast; 1.-4. klass | Toimumiskoht: Mihkli Talumuuseum

NELJAD TRIIBULISED

Õpime tundma Hiiumaa nelja kihelkonna rahvariideid. Millal jõudsid triibuküüdud moodi, mida kanti enne seda, miks kantakse neid tänapäeval? Uurime kuidas erinevaid riideesemeid nimetati ja kanti.

Sihtgrupp: al. 6. eluaastast; 1.-12. klass, täiskasvanud | Toimumiskoht: Pikk Maja