Rudolf Tobiase majamuuseum

Oleme avatud:
22. august – 2. juuni
avatud ettetellimisel

1. juuni – 21. august
iga päev

19. sajandi esimesel poolel ehitatud maja on üks väheseid säilinud sedalaadi hooneid Eestis – linnamaja, millel on säilinud talumaja elemendid. Selle maja tagakambris sündis 29. mail 1873. aastal Eesti klassikalise muusika rajaja Rudolf Tobias, kes elas seal suurema osa oma lapsepõlvest. Tema isa Johannes oli Käina kiriku köster ja orelimeister.

Ajaloolise väärtusega väljapanek tutvustab helilooja elu – Eestis, Peterburis ja Berliinis – ja tema loomingut. Siin näeb 19. ja 20. sajandist pärit mööblit ning muusikainstrumente. Majamuuseumi õuel asuvad ait, kuur-kelder ja Hiiumaale omane tuuleveski ning tüüpiline kaev. Siit avaneb külastajatele suurepärane vaade linnurohkele lahele, mis ilmselt inspireeris ka väikest Rudolf Tobiast.

___________________________________________________________________________________

2023. aastal möödub Rudolf Tobiase sünnist 150 aastat. Selle puhul korraldab MTÜ Hiiumaa Kultuuri Selts koos partneritega ürituste sarja “Eesti muusika pidupäevad Hiiumaal. Rudolf Tobias 150”. Vaata kogu programmi SIIT.

Hiiumaa muuseumi majades toimuvad järgmised üritused: 

29. mai 2023
14:00 mälestushetk Rudolf Tobiase sünnikodus Käinas
16:00 juubelipostmargi ja Elke Voelkeri raamatu „Rudolf Tobias“ eestikeelse väljaande esitlus Hiiumaa Muuseumi Pikas majas. Näitused „Pillid piltidel“ ja „Muusika hiidlaste elus“

________________________________________________________________________________

Lisavõimalused: piknikupaik, töötoad, väliüritused, kontserdid.

Piletiinfo