Tule tööle muuseumisse!

SA Hiiumaa Muuseumid otsib oma toredasse kollektiivi  suvehooajaks KLIENDITEENINDAJAID Mihkli Talumuuseumisse Malvastes ja Rudolf Tobiase majamuuseumisse Käinas.


AVATUD ON DIGIFOTOKOGU JA DIGIARHIIV

Alates 2022. aastast on muuseumis avatud ka digifotokogu ja digiarhiiv, kus hoiustatakse vaid digitaalsel kujul olemasolevaid museaale.

Muuseum on digifotode ja digikujul arhiivmaterjali vastuvõtmist kaua edasi lükanud. Pikslitest koosneva “õhu” kogumine on justkui vastuolus  muuseumi aluspõhimõtetega. Siiski tuleb ka 55-aastasel muuseumil noortega sammu pidada ning tõdeda, et digimaailm on tulnud selleks, et jääda.


RAHVAMUUSIKA SARI PIKAS MAJAS!

Sel kevadel toimub Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas kolm rahvamuusika sarja üritust.  Töötubades tuleb juttu pillide ajaloost, kuidas ja mis ajastul on need jõudnud Eesti rahvamuusikas kasutusele ning milliseid lugusid nendega enamasti mängiti. Vestluse käigus mängitakse ka erinevaid pillilugusid. Huvilised võivad kaasa võtta ka oma pilli.
Töötoad toimuvad 30.04.2022, 14.05.2022 ja 28.05.2022. Töötube juhendavad Leanne Barbo, Helen Kõmmus ja Kaarel Kõivupuu.


Uus näitus “Lapsepõlves…”

Alates 4.04.2022 on Pikas Majas võimalus külastada uut püsinäitust, mis kannab nime “Lapsepõlves…”. See on näitus lapsepõlvest ehk täpsemalt öeldes suureks kasvamise lugudest ja kogemustest. 
Näitus keskendub ennekõike väikelastele,  kuid põikab juttudes mõnikord ka veidi vanemasse ikka.  Väikeseks lapseks olemise aeg on just see, mil õpid, avastad ja märkad kõige rohkem – kogu maailm on päriselt uus.