ÖÖD RÜITEKI ALL ON VEEDETUD. AJALOOLIST TEKKI TULE VAATA PIKAS MAJAS.  

Hiiumaa Muuseumis valmis sel suvel rekonstruktsioon ainulaadsest hiidlaste rüitekist. Vanade pärimuskildude põhjal imiteeris rüi karusnahka, mis tegi teki harukordselt soojapidavaks. Sellest lähtuvalt on tekil justkui kaks kihti – alustekk ja pealiskord. Alusteki tegemiseks võeti kolmest kangalaiust kokku õmmeldud ruuduline sõba. Teki pealiskihiks nõeluti kaltsunarmad (nukud) ja vanutatud kangalõime otsad (tutkamid). Elustasime talgutraditsiooni nukkude nõelumise kaudu, kutsusime pruute oma liitu nõelaga kinnitama ja pakkusime rüid neile, kes muidu sõba silmale ei saa.

 


Salongiõhtu Pikas Majas

Teise advendi eel, 3. detsembril kell 16:00, ootame teid osa saama hubasest salongiõhtust. 
Mõnusa meeleolu loovad Olesja Voronjuk klaveril ja Elis Kannimäe lauldes. 
Pilet 5€ sisaldab ka kohvi, kook ja glögi. 
Tule ja veeda mõnus õhtupoolik muuseumis.


Jõulukingid leiad meie e-poest

Jõuluaeg on käes ja käib juba kibekiire kinkide otsimine ja pakkimine. Hiiumaised ja südamega loodud kingitused ning Hiiumaaga seotud raamatud leiad oma kingipakkidesse meie e-poest.


Peeter Rebase kontsert – ISE

Hiiumaa Muuseumil on suur rõõm et 19. novembrikuu õhtul annab Pika Maja saalis kontserdi Peeter Rebane. Tund enne kontserdi algust avame kohviku, kell 16:00.Tule ja naudi mõnusat laupäeva õhtupoolikut mõnusas kohvikus ja Peetri loodud muusika saatel.