Suvi Hiiumaa Muuseumis

Hiiumaa Muuseumi neli filiaali on eelolevaks muuseumisuveks valmis – iga paik oma värskete pakkumistega!

Pikas Majas Kärdlas on just avatud näitus 20. sajandi II poole tööstuslikust kalapüügist. Juttu tehakse peamiselt  „Hiiu kaluri“ tegemistest, kuid mitte ainult.  Kauri Kiivramehe koostatud väljapanek annab ülevaate ka kalurikolhoosi laiemast mõjust kohalikule elule.

Alumise korruse  saalis pakuvad pea terve suve külastajatele silmarõõmu kunstnik Kaljo Simsoni (1929–2017) värvikirevad maalid ja kollaažid. Galerii peal on alates 4. juunist võimalus uurida rahvusarhiivi stendinäitust maakondade ja linnade sõjaeelsetest vappidest ja lippudest ning meie oma lugu Hiiu maakonna moodustamisest 75 aastat tagasi ja selle taasloomisest 1990. aastal.

Kassari maja kutsub külalisi püsinäitusega „Elu saarel. Tuli vesi õhk maa“ ehk Hiiumaa lugu läbi nelja elemendi. Lastele soovitame trikitamist meie „4 elemendi õmblustöökojas“. Kassari muuseum osaleb tänavu ka üle-eestilises unustatud mõisate külastusmängus, mistõttu oleme mõisa endises valitsejamajas, kus muuseum tegutseb, üles seadnud veel ka väikese mõisate teemalise stendinäituse.

Tobiase maja Käina lähistel on avatud 3. juunist. Lisaks helilooja elu tutvustavale näitusele saab aidas näha Rahvusarhiivi koostatud stendinäitust Hiiumaa juurtega kujurist Roman Haavamäest (Espenberg). Tema oli ka see mees, kes tegi 1929. aastal valmis Rudolf Tobiase kuju Haapsalusse.

Mihkli talumuuseum avab oma uksed ja väravad 1. juunil ning liigub tasapisi edasi elava pärandi keskuseks kujunemise teel. Mihkli talu avaras õues on plaanis läbi viia mitmeid suuremaid ettevõtmisi, olgu selleks siis avatud talude päev või sari kolmapäevaõhtuseid kokkusaamisi nime all “Triibuseeliku keerutamine“.

Kõikides meie muuseumides saab suvel osta  meeneid, raamatuid ja käsitööd, samuti meisterdada ning mängida!

Kohtumiseni muuseumis!