Muuseum kutsub tähistama Hiiumaa suurmehe Kaljo Põllu sünniaastapäeva

Neljapäeval, 28. novembril tähistame Pikas Majas Hiiumaa juurtega kunstniku Kaljo Põllu 85. sünniaastapäeva. Sellel päeval on näituse „Kaljo Põllu 85“ külastamine kõigile tasuta ja teised näitused poole hinnaga.

Kaljo Põllu oli kunstiuuendaja, oma õpilaste vaimne juht ja suunaja, põhjarahvaste (aga mitte ainult) ja muidugi ka hiidlaste maailmapildi põhjalik uurija, kuid eeskätt eesti kunsti ja kultuuri suurkuju.

Tema käe all kujunes Tartu Riikliku Ülikooli kunstikabinetist oluline kultuurikese, kus tehti kunsti ja analüüsiti süvitsi kaasaegset lääne kultuuri. Kõik see toimus karmil ja piiratud ajal…

1967. aastal asutas Kaljo Põllu kunstirühmituse Visarid, juhtides selle tegevust 1972. aastani. Tartu perioodi jäävad tema esimesed abstraktsed, popilikud-opilikud graafika- ja maalialased otsingud. See oli murrang kogu eesti kunsti jaoks. Põllu ehk hiljem mõneti vältis oma varajasi katsetusi ja otsinguid, kuid ometi pöördus 1990ndail sinna omamoodi tagasi. Põllu sisemist dialoogi näeme ka sellel suurmehele pühendatud näitusel.

Loe edasi