Meie suur väärtus – tuulelipud

Kui Ernst Ederberg 20. sajandi 20. aastail uuris Hiiumaa taluehitusi, märkis ta oma kokkuvõttes, et eriti torkavad saarel silma kaunid tuulelipud. Neid leiduvat pea igas õues ja muidu üsna  tagasihoidlikult kaunistatud hoonete kõrval tulevad nad esile kui head näited kõrgetasemelisest rahvakunstist.

Paljud teist on ehk märganud, et Hiiumaa Muuseum alustas juba aasta tagasi tuulelippude ülespildistamist. Saimegi jäädvustatud sadakond tuulelippu, mis on päris hea saak. Samas tõdesime, et igasse külla ja peresse ei jõudnud. Tuulelipu teema oli tähtsal kohal ka töös kohalike õpilastega ning täiskasvanudki võisid mitmel korral  muuseumis lihtsat lippu meisterdada. Kuna Saarte Programm andis väikese rahasüsti meie jätkuprojektile, läheme tänavu töödega edasi.

SIIT KA ÜLESKUTSE! Kes on nõus, et tema kodu tuulelippu (isegi kui seisab juba kuuris riiulil) üles pildistatakse, võtke muuseumiga ühendust. Huvi pakuvad meile muidugi ka kõik täiendavad andmed ehk siis, kes ja millal tuulelipu valmistas, kas selleks oli eriline põhjus, kus see on ülespanduna asunud jms. Kui materjal koos, saame ehk raamatugi välja anda. Kahju ju, kui sinu pere lipu lugu sellest välja jääb.

Helgi Põllo
Kontakt: 5284401
info@muuseum.hiiumaa.ee