Juubelipidustused Hiiumaa Muuseumis

Augusti esimesel nädalavahetusel, 1.-4. augustil tervitab Hiiumaa kõiki oma külalisi tõelise kohvikute saarena ning pakub unustamatu võimaluse saada osa traditsiooniks kujunenud Hiiumaa kohvikutepäevadest.

Sellest suursugusest maitsete paraadist ootavad Teid osa saama kohvik “Parunite Balkon” Pikas Majas ja söömaaeg “Joosep 115” Mihkli talumuuseumis, kus saavad toimuma suured juubelipidustused. Nii tore on ju kohata vanu tuttavaid ning koos mõnusalt aega veeta.

Kohviku “Parunite Balkoni” juubilar on nii eakas, et hakkab muutuma tasapisi nähtamatuks. Räägime muidugi oma armsast ja väärikast kalevivabrikust, mille rajamisest möödub tänavu juba 190 aastat. Parunite Balkoni suurt saali omaaegses vabrikudirektori majas ehivad Hiiumaalt pärit kunstniku Kaljo Põllu (1934-2010) värvilised maalid. Neiski on tunda juubelimeeleolu. Et kohvilähkrite pidu oleks täiuslik, on (tuule)lipud heisatud, muusikud mängima hakanud, tordid-koogid lauale kantud.
Kohvik on avatud laupäeval, 3. augustil kell 12-20.

Söömaaeg “Joosep 115” Mihkli talumuuseumis on pühendatud aga viimasele taluperemehele Joosep Saarlaiule. See on üks sünnipäevapidu, kus räägitakse talust ja talus elanud inimestest. Viimase pere sugulased meenutavad Joosepit ja tema peret. Laual on lihtsad sünnipäevasöögid: kartulisalat, sült (Joosepi lemmiksöök), kotletid, kala ja kringel ning kindlasti veel midagi mõnusat. Kuna Joosep oli lõõtsamängija, siis ei puudu ka pillimäng, mille saatel Joosepi lauluraamatute järgi kaasa laulda ning peo lõpetab Hiiu Naaditeatri etendus “Meite elu”.

Et Joosepi sünnipäevast osa saada, kindlasti anna oma tulekust teada!
oie.laksberg@gmail.com või katlyn.kaevand@muuseum.hiiumaa.ee
56666895 või 58840140
Kohtade arv on piiratud!
Söömaaeg toimub pühapäeval, 4. augustil kell 12-15. 

 

Ja kõik see on teie jaoks, armsad sõbrad! Tulge juubelipidustustele, tulge näitusi külastama, tulge nautima!