Hiiumaa kohvikutepäevad 2017

Juba sel nädalavahetusel tervitab Hiiumaa kõiki oma külalisi tõelise kohvikute saarena ning pakub kustumatu võimaluse saada osa traditsiooniks kujunenud Hiiumaa kohvikutepäevadest. Sellest suurepärasest kohvikutepeost ootab teid osa saama ka 5. augustil kell 12-20 Pikas Majas avatud kohvik Parunite Balkon.

Parunite Balkonisse tulevad kohvi jooma külalised, kes peavad lugu vanast kohvikukultuurist ja traditsioonist. Tulevad nautima miljööd, küpsetisi ja salongimuusikat ning osa saama muuseumi väljapanekust. Peenema õhustikuga kohvik ilmus vabrikuaegsesse Kärdlasse arvatavasti 19. sajandi lõpus, mida meie oma Parunite Balkonil püüame korra aastas järele aimata. Oleme üks vähestena avanud oma uksed kõigil kohvikutepäevadel ning samas jäänud hubaselt konservatiivseks.

Uue tuulena, nagu ka eelmisel aastal, avame Pika Maja tagumises otsas supiköögi, kus asjalikuma meelelaadiga uue aja inimene saab keha kinnitada ja edasi astuda, ilma et peaks nooblima kohvikukultuuri peale oma väärtuslikku aega kulutama.

Kindlasti võib iga külastaja aja maha võtta ja muuseumis näitusi vaadata. See oleks nagu pilk tulevikku, mida vanast vabrikuaegsest kohvikust saab heita: aastal 1967 elame me hoopis teises maailmas…