Pärastlõuna Hiiumaa vanade piltidega

Hiiumaa Muinsuskaitse Selts, Hiiu Kogujate Selts ja Hiiumaa Muuseum kutsuvad Teid laupäeval, 10. septembril kell 12.30 Pikka Majja vanu pilte vaatma.

Vaatamiseks on valmis pandud valikud rohkem või vähem tundmatuid ja arvatavasti Hiiumaaga seotud pilte. Lisaks on võimalus ka osalejatel endil kokkusaamisele tulles pilte kaasa võtta. Piltide teemavalik seekord piiratud pole. Paar kitsamat teemat siiski on, mille pildid on eriti oodatud.

Andrus Martin kommenteerib oma Hiiu Lehes ilmunud artiklit: Kiirpilk reisijateja postiveole enne Teist maailmasõda. Kellel on fotosid tolle perioodi Hiiumaa bussidest — võtke kaasa.

Seoses samal nädala­vahetusel toimuvate Euroopa muinsuskaitsepäevade 2016 teemaga “Tule, tuulutame torni!” tutvustab Dan Lukas Kõpu tuletornist tehtud fotode aegrida. Eri aegadel ja eri nurga all tehtud fotod pakuvad võimaluse näha, kuidas tuletorni välimus ajas on muutunud.

Hea valiku Kõpu tuletorni fotodest leiab ka Eesti muuseumide veebivärava muis.ee vahendusel. Kui kellelgi on fotosid, mis muis.ee lehel puuduvad, võiks needki kaasa võtta.

Ootame väikestes ajarännakutes osalema kõiki Hiiumaa ajaloo huvilisi.

Sissepääs muuseumipiletiga.