1967. aasta raha ja asjade loteriipilet


Aprillikuu ese

1967. aasta oli loosiõnne poolest Hiiumaale helde. Juba aasta alguses võideti ALMAVÜ (Armee, Lennuväe ja Merelaevastiku Abistamise Vabatahtlik Ühing) loteriiga sõiduauto Moškvits 408. 4. aprillil 1967. aastal toimus aga järjekordne raha ja asjade loterii loosimine. Loosiõnn naeratas taaskord hiidlasele ja juhuse tahtel lausa tema sünnipäeval. Õnnelik võitja sai samuti tuttuue sõiduauto Moškvits 408. Võidu toonud pilet oli seeriast 182 ning kandis numbrit 08507.

Kui tänapäeval on loteriivõitudeks peamiselt raha, siis Nõukogude Liidus loositi välja defitsiitseid kaupu ning rahalised võidud olid esemete hinnaga võrreldes pigem väikesed. Nii olid taoliste loteriide peaauhindadeks peamiselt erinevad autod, mootorrattad ja mitmesugune kodutehnika. Esimene raha ja asjade loterii leidis aset 1965. aastal ning viimane alles 1988. aastal.

Kuna võidetud autost Hiiumaa Muuseumil fotot ei ole, siis paneme välja sama marki mudeliuuenduse järgse auto foto. Tegemist on Moskvitš 408 IE-ga, mille tootmine algas 1970. aastal. Välimuselt suurimateks erinevusteks olid esitulede kuju ja esivõre disain. Peamine hulk uuendusi olid seotud liiklusohutusega ning tehtud selleks, et auto vastaks ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni nõuetele ja oleks seega müüdav ka väljaspool Nõukogude Liitu. Varem oli selle jaoks toodetud spetsiaalselt E tähisega sõidukeid.

Juhul kui Teil on fotot võidetud autost, siis jagage seda ka meiega.