Töötoad

Käelisi tegevusi pakkuvad töötoad on mõeldud 6-22 liikmelistele gruppidele. Töötubasid viime läbi Kärdlas Pikas Majas, suvisel ajal (1.06-30.08) ka Mihkli talumuuseumis, Kassari ekspositsioonimajas või Rudolf Tobiase majamuuseumis.

Töötoa kestus: 60 min

Hind: 3 € osaleja

Töötuba saab tellida aadressil info@muuseum.hiiumaa.ee või telefonil 46 32 091.

“Vabriku elu Kärdlas”IMG_0488

Tutvustame netse ehk peaehteid, nende kujunemislugu ning toome põnevaid näiteid muuseumivaramust. Valmistame ise endale kauni netsi.

Alates 12. eluaastast.

“Lapsed vanas talus”Mihkli töötuba väike
Räägime, milline oli laste päev taluõues ning millega sisustati vaba aega. Samal ajal on võimalus end proovile panna männikäbast laevukeste vestmises, parvede köitmises või rullnukkude valmistamises.

Alates 4. eluaastast.

“Pidulikud lauakaunistused”photo

Räägime parunipere lauakommetest ja erinevatest lauakatmise võimalustest. Meisterdame pidulikke lauakaunistusi, millega rõõmustada nii oma peret ja sugulasi kui oma sõpru erinevatel pidulikel koosviibimistel.

Alates 6. eluaastast.

“Pulmatuti meisterdamine”pulmatutid väike

Pulmatutid omavad pulmakombestikus maagilist tähendust. Nad sümboliseerivad esiemade oskust kasutada ära viimne kui lõngajupp ja riideriba. Töötoas valmistame veimevaka ehteks või kosjakauba kinnituseks endale meelepäraseid pulmatutte.

Alates 12. eluaastast.

“Salmikute köitmine”Salmikud

Vaatame muuseumikogus olevaid salmikuid ja loeme salme. Köidame endale päris oma salmiku, kuhu saab hiljem armsatelt sõpradelt kauneid mälestusi koguda.

Alates 12. eluaastast.

“Teeme tepililli”IMG_0192
Kärdlas tehti 100 aastat tagasi peenemaid vaipu sohva ette, mida kaunistati tikitud lilledega. Töötoas meisterdame vanade vaipade eeskujul lustakaid narmaslilli.

Alates 10. eluaastast.