Haridusprogrammid

Hiiumaa Muuseum haridusasutusena pakub läbi emotsionaalsete kogemuste ja tegevuste teavet Hiiumaa ja Hiiumaaga seotud isikute, kommete, esemete jm kohta. Programmid on mõeldud gruppidele, kus on 6–22 osalejat ning tegevusi kohandatakse vastavalt eale.

Muuseumitunnid võivad toimuda näituseruumides, õppeklassides, õues ja kokkuleppel ka mujal.

Osalemiseks palume eelnevalt registreeruda aadressil info@hiiumaamuuseum.ee või

telefonil 46 32 091.

“Piilume pööningule”
Fonditunnis avaneb võimalus tutvuda muuseumi kogude ja hoidlatega. Koguhoidja juhendamisel saab näha kus ja kuidas on meie esivanemate varandus hoitud ning räägitakse sellest, kuidas seda varandust tänapäeval kasutada.
Vanusegrupp: 3.–12. klass
Kestus: 45 minutit

Tunni hind: 2 € osaleja

“Mis on muuseum”
Esimene tutvumine muuseumiga. Leiame vastused küsimustele, kuidas jõuavad esemed muuseumisse ning kellele ja miks neid vaja on?
Vanusegrupp: 2.–6. klass
Kestus: max 60 minutit

Tunni hind: 2 € osaleja

“Vana kool”
Tahvel ja krihvel, sulg ja tint – mis need on? Rändame ajas rohkem kui 100 aastat tagasi ja kogeme, kuidas käis õppimine sel ajal.
Vanusegrupp: 3.–6. klass
Kestus: max 45 minutit

Tunni hind: 2 € osaleja

 
Muuseumitund “Sügis Seljakülas“ (Rudolf Tobiase majamuuseumis)
Kes oli see poiss, kelle helide maailma lammaste määgimine sisse ei võinud mahtuda? Kes muu kui tulevane helilooja Rudolf Tobias.

Programm on koostatud kahele erinevale vanusegrupile.
3.–6. klassi õpilased. Keskendume helilooja lapsepõlve ajale, tema perele ja elule Hiiumaal. Õpilastel tuleb end proovile panna erinevate nuputamise ülesannetega, lisaks saab ka mängida ja laulda.

7.–12. klassi õpilased. Tutvume lähemalt R. Tobiase õpinguaastatega, tema eluga professionaalse muusikuna ja loominguga. Proovile tuleb panna loogiline mõtlemisvõime, geograafia- ja kirjandusalased teadmised, kunstianne ning fantaasia.

Toimumiskoht: R. Tobiase majamuuseum Käinas
Tunni kestvus: 45 minutit
Maksumus: 2 € õpilane

Grupi suurus soovituslikult 22 õpilast. Suurema grupi korral soovitame tundi 2×60 minutit.

Töölehtedega saate tutvuda siin:
3.–6. klass

7.–12. klass