JAANUAR 1967

1. jaanuar 1967  Nõukogude Hiiumaa nr 1

TORE NÄÄRIKINK!
   Meie ajalehe eelmises numbris esitasime küsimuse „Kes võitis „Moskvitši“?“
   Samal hommikul saime teada ka õnneliku võitja. Selleks osutus „Hiiu Kaluri“ kolhoosi raamatupidaja Virve Sõstar. Üldse ostis ta kolm ALMAVÜ auto-moto-loterii piletit. Neist kinkis ta ühe veel ära. Teisega sai toreda näärikingi „Moskvitš-408“ näol.
   Pileti nr. 425 365 omanik on teeninduskombinaadi „Hiiu“ puusepp Meinhard Veskis ja tema saab nüüd mootorratta „IŽ-Jupiter-2“.

  Huvitav on veel see, et mõlemad võitjad töötavad Kärdlas „Sõpruse“ tänaval ning kumbki ei oma liiklusvahendi juhtimise luba. Õnnitleme võitjaid! Soovime neile head uut aastat ja sirgeid teid sõiduõppimiseks!

 

10. jaanuar 1967 Nõukogude Hiiumaa nr 5

KOOLIDIREKTORI – KOMMUNISTI RÕÕMU- JA MUREMAILT
   Järjekordne tuisk on Emmaste koolimaja ümbruse hangedesse matnud ja auto, mis tõi koolile uut mööblit ning õppevahendeid, ei pääse sissekäigu juurde. Aga sellest pole suurt muret – koolitädid ja vanemad poisid kannavad esemed kiiresti majja. Rõõm uue varustuse üle teeb töö kergeks.
   Sellist rõõmu on Emmaste koolis viimastel aastatel tuntud korduvalt. Kõige rohkem on seda muidugi üle elanud kooli kauaaegne direktor Ilmar Oja. 
   Kui sm. Oja 12 aastat tagasi noore õpetajana Emmastesse tuli, oli kooli kasutada ühekordne kivist mõisahoone. 1960. aastal ehitati sellele peale teine korrus, sel õppeaastal aga valmis juurdeehitus nelja õpperuumiga. Ruumipuudust enam ei tunta. Ei saa võrrelda ka tolleaegset ja praegust sisustust ning õppevahendite baasi. Loe edasi…

 

28. jaanuar 1967 Nõukogude Hiiumaa nr 13 

“VIIMSI” LÕPETAS NAVIGEERIMISE
   25. jaanuari hommikul sõitis „Viimsi“ tavalisel ajal Heltermaalt välja, et teha reis Rohukülla. Et aga jää oli meres vahepeal tugevnenud, jõuti Rohukülla alles järgmisel varahommikul. Reis kestis 20 tundi.  Seoses sellega lõpetaski „Viimsi“ üleeile ametlikult navigatsiooni Hiiumaa ja mandri vahel.
   Nagu tavaliselt, jääb ka tänavu praam talvekorterisse Rohukülla. Meeskond teeb seal laevale jooksva remondi.

   Üle jää pääsemiseks aga praegu veel lootust ei ole, kuna väina keskel tekkis püsiv jää alles viimaste pakastega. Eilsete andmete järgi oli seal jää paksus kõigest 15 cm. Rannaäärtes, kus on sügisest saadik seisev jää, ulatub selle paksus 35 sentimeetrini. Esmaspäeval lähevad jää paksust mõõtma Hiiumaa teedejaoskonna ja Heltermaa ilmajaama töötajad.

E. Merilo