AUGUST 1967

8. august 1967 Nõukogude Hiiumaa nr 92

MINEVIKU TUMM TUNNISTAJA 
   Hiiumaa on ammu tuntud oma lopsaka huumori, kange õlle ja kuulsa Kassarimaaga. Selleks, et seda teada, pole isegi vaja saarele sõita. Siiasattunud matkaja külastab kindlasti Kõpu poolsaart, käib ära Suuremõisas, Ristimäel – sõidab maa läbi risti ja põiki.
   Tahaksin juttu teha ühest Hiiumaa vanimast ehitusest. See on Käina kirik. Loe täispikka teksti

 

12. august 1967 Nõukogude Hiiumaa nr 94

EHITUSRAHVA PIDUPÄEV
   Homme on ehitajate päev. Ehitusrahva pidupäev juubeliaastal.
EHITAJA – see on suur elukutse. Ilma selle ala inimesteta poleks meil ju uusi elamuid, toomishooneid, koole, teenindusettevõtteid. Aga ilma nendeta poleks tänapäeva.
Juba eile tehti kõigis organisatsioonides senistest töödest-tegemistest kokkuvõtteid. Neist tehakse juttu täna-homme, kui ehitajad-mehed ja –naised pidupäeva puhul kokku tulevad. Eks siis tule juttu kordaminekutest ja vajakajäämistest, kindlasti aga sellest, kuidas juubeliaasta kohustusi auga täita.
Loe täispikka teksti

 

24. august 1967 Nõukogude Hiiumaa nr 99

HIIDLANE ON EESTIS SUURIM KINOSKÄIJA
   Kultuurirevolutsioon? Jaa – täielikult nõus! Mis puutub kinosse, siis on kinokunst meie rajoonis praegu üks kõigile kättesaadavamaid ja suurima «tarbijaskonnaga» kunstiliike.
Kodanlikul perioodil polnud hiidlastel lihtsalt võimalik filme vaadata, sest kino oli ju tol ajal eraettevõte ja ükski ärimees ei riskinud kaugel ääremaal sellist ettevõtet asutada. Loe täispikka teksti