Viimased uudised

Õuesõppetund “Aja voolamine”

Sel kevadel kutsume kooliõpilasi ja lasteaialapsi osalema õuesõppetunnis “Aja voolamine”.

Teeme väikese rännaku läbi Eestimaa ajaloo. Liigume üheskoos (kahemeetriste vahedega) mööda ajajoont alates maakera tekkimisest 4,5 miljardit aastat tagasi, kuni eestlaste kultuuriruumi tähtsamate verstapostideni. Õpime mõistma vahemaad aja hetkede vahel.

Tund on koostatud kahele vanuseastmele:
5.–9. klasside õpilased
1.–4. klasside õpilased ja lasteaialapsed

Toimumiskoht on Pika Maja siseõu, kestus 45 minutit ning ühe õpilase osalustasu 2 eurot.
Maksimaalne grupi suurus on 10 osalejat.

Programmi jooksul järgime kõiki eriolukorra reegleid, et oleks tagatud osalejate turvalisus ja tervis.

Lisainfo ja registreerimine: 4632091 või info@hiiumaamuuseum.ee


Esmaspäevast, 11. maist oleme taas avatud!

Meil on suur rõõm teatada, et esmaspäevast, 11. maist oleme külastajatele taas avatud. Olete väga oodatud uudistama uusi väljapanekuid Pikas Majas ja taasavastama püsinäitust Kassari muuseumimajas.

Pikas Majas ootavad külastajaid kaks täiesti uut väljapanekut. “Mõis muuseumis” tutvustab mälestuste ja esemete kaudu ligi sada aastat tagasi lõppenud mõisaaega. Kunstinäitus “Aja ääres” toob aga vaataja ette valiku Liia Lüdig-Algvere eri aegadel loodud õlimaalidest.

Kassari muuseumimajas pakuvad avastamisrõõmu püsinäitus Hiiumaast ja hiidlastest “Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.” ning kappide avahoidla.

Peagi alustame ka kevadiste haridusprogrammidega ja sel korral teeme seda Pika Maja õuel. Kutsume väikesi gruppe (kuni 10 inimest) osalema programmis “Aja voolamine”, mille käigus õpitakse mõistma vahemaad aja hetkede vahel.

Järgime oma muuseumides kõiki Terviseameti juhtnööre ja eriolukorra reegleid, et saaksite end meie juures mugavalt ja turvaliselt tunda ning nautida kultuurset meelelahutust.

Kohtumiseni muuseumis!