Viimased uudised

Uus näitus “Puud ja inimesed” Pikas Majas

Reedel, 20. septembril kell 14.00 avame Pika Maja teise korruse galeriil puukäsitöömeistri Meelis Kihulase näituse “Puud ja inimesed”. Kohal on ka autor ise.

Näitus on keskendunud rahvapärases puutöös enimkasutatud puuliikidele. Osad ka sellised, millede kasutusvaldkonnad ja väärtustus on tänases kultuuriruumis oma kunagise olulisuse kaugelt minetanud. Läbi rahvapäraste esemete ja kasutusvõimalusi tutvustavate stendide annab näitus põhjaliku ülevaate nende puuliikide olulisusest talu majapidamises. Näitusel on eksponeeritud nendest puiduliikudest valmistatud esemed, mis on spetsiaalselt valmistatud antud näituse tarbeks traditsioonilisi ja arhailisi töövõtteid kasutades. Näituse mõte, lisaks ajaloolisele ülevaatele, on ajendatud vajadusest taastada ja edendada rahvapärast puukäsitööd.

Näituse Idee pärineb etnoloog Ants Viirese samanimelisest raamatust.

Tekst ja esemed Meelis Kihulane.
Kunstnik Epp Margna.

 


Hiiumaa toidu- ja kunstinädal

14.–22. septembril 2019 tähistab Hiiumaa suve lõppu ja sügise algust “Toidu- ja kunstinädalaga”. Ootamas on põnevad kohtumised saare oma inimestega. Avatud on töötoad ja näitused üle Hiiumaa ning kohalikud restoranid ja majutuskohad on pungil eripakkumistest. 

Millegi vana ja millegi uuega läheb suvest sügisesse ka Hiiumaa Muuseum.

16. septembril kell 16.30 toimub Pikas Majas Hiiumaa tuulelippude näituse “Tuulega silmitsi” lõpetamine, kus ettekandega esineb muuseumi teadusdirektor ja näituse kuraator Helgi Põllo.

20. septembril kell 14.00 avame pidulikult Pika Majas puutöömeistri Meelis Kihulase näituse “Puud ja inimesed”.

Üritustel osalemine kõigile tasuta!

Olete väga oodatud!