Viimased uudised

Haldrekarahult leiti vanad mündid

Meri annab ja meri võtab. Sellel korral andis meri tagasi kord juba võetud asja. Nimelt oli sügistormidega Haldrekarahult välja tulnud esmapilgul üks suur tükk puitu, mille Orjaku kalurid eemale vedasid, kuna taoline detail võiks kujutada väiksematele alustele ohtu. Hilisemal uurimisel selgus, et tegemist on puitlaeva kiilsoniga, mis on ligi 11 meetrit pikk ning pärineb tõenäoliselt poole suuremalt laevalt. Kiilsoni sees oli ka üks ava masti kinnitamiseks ning seal oli vana tava kohaselt ka kaks metallraha, mis imekombel kõikidest vintsutustest hoolimata oma algses asukohas alles.

LOE EDASI


Kutsume teid koolivaheajal külla!

Hiiumaa Muuseum kutsub peresid ja kõiki teisi sõpru sügisvaheajal muuseumisse. Uudishimulikele suurtele ja väikestele jagub avastamist nii Pikas Majas kui Kassari muuseumimajas.

Pikk Maja on avatud esmaspäevast laupäevani 10–17 ning rõõmustab teid kolme näitusega.
“Mõis muuseumis” tutvustab mälestuste ja esemete kaudu ligi sada aastat tagasi lõppenud mõisaaega.
Kunstinäitus “Kummardus Otile” on pühendatud meie seast ootamatult lahkunud kunstnikule Ott Lambingule, kelle panus viimaste aastakümnete Hiiumaa kunstiellu on olnud hindamatu.
Püsinäitusel saab hea ülevaate Hiiu-Kärdla kalevivabriku tekkimisest, selle mõjust Kärdla linnale ja elanike eluviisi kujunemisele. Julgemad võivad küsida ka meistrite kasti ning proovida kätt erinevates kalevivabriku ametites.

Kassari muuseumimaja on avatud teisipäevast laupäevani 10–17 ning ootab teid uurima püsinäitust Hiiumaast ja hiidlastest “Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.”. Näitust rikastab „4 elemendi õmbluskoda“, kus saate ise proovida ürgelementide (tuli, vesi, õhk, maa) toimimist ja „siduda, lõimida, õmmelda kokku“ end Hiiumaa kui saarega ja meie püsinäitusega.

Meeldejäävaid külaskäike muuseumisse!