Viimased uudised

Näitus kohvi(ku)sõpradele Pikas Majas!

Kuu algusest kuni 19. augustini saab Pikas Majas kohvitassi kõrvale nautida näitust „Kohvist viidud II (Hiiumaal)”.

Tänaseks on möödunud sajand nii kirjandusrühmituse Siuru tähelennust kui ka sõna „kohvik“ sünnist. Siurulased olid esimene põlvkond linnakirjanikke, kelle jaoks kohviku roll muutus eksistentsiaalseks. Ühe sellise „purjutava kohvijoomingu“ käigus sündis 1917. aasta kevadel Siuru seltskondliku keelemängu kesktel ka uudissõna kohvik.

See on näitus kohvi(ku) visuaalsest ja tekstilisest jäljest eesti kunstis ja kirjanduses. Näitusel on esindatud kunstnike Valev Seina ja Märt Rannasti maalid. Luuletekstide autoriteks on Viivi Luik, Doris Kareva, Jaak Jõerüüt, Jan Kaus, Leelo Tungal, Andrus Kivirähk, Maimu Berg, Jürgen Rooste, Ave Alavainu, Veronika Kivisilla jt.

Kujundus: Mae Kivilo, Maarja-Liis Raamat, Alden Jõgisuu

Keeletoimetaja: Klaire Kolmann

Näituse „Kohvist viidud“ I  koostas Kairi Tilga ja see toimus Ed. Vilde Muuseumis Tallinnas.


Veel jõuad külastada näitust “Räägime asjast”!

Veel kuni 19. augustini on kõigil huvilistel suurepärane võimalus näha viimaste aastate pärleid Hiiumaa Muuseumi kogust. Pikas Majas avatud näitusel „Räägime asjast“ oleme hoidlaruumidest välja toonud valiku esemeid, mis saabusid Hiiumaa Muuseumisse ajavahemikul 2013–2018.

Mis teed pidi tulevad asjad muuseumisse? Millised on need väärtused, mille alusel otsustada asja arvamist muuseumikogusse? Kus on see õrn piirjoon, mis eraldab säilitamist tagasilükkamisest?

Tule ja uuri järgi!