Viimased uudised

Neli näitust Pikas Majas

Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas on külastajatele vaatamiseks ja uurimiseks avatud neli näitust.

“Meeste mänguasjad: puutöö” toob huvilisteni tõeliselt kirju ja põneva tööriistamaailma. Saaremaalt pärit näitusel saab näha valikut puutööriistu arhitekt ja restauraator Tõnu Parmaksoni erakogust.

Teise korruse galeriis on Paul Kammi 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus “Kes sa oled, Paul?”, mis heidab pilgu kunstniku elule ja tegevusele.

Hiiu-Kärdla kalevivabriku püsiekspositsioonis saab tutvuda endise kalevivabriku tööliste ja härrasrahva igapäevaeluga ning näha maketti tööstushoonetest. Samuti on võimalus külastada kalevivabriku esimese direktori elutuba, mida ilmestavad parun Robert Eginhard von Ungern-Sternbergi (1813–1898) ja tema abikaasa elusuuruses kujud.

Saali oleme kunstihuvilistele Hiiumaa Muuseumi kogudest välja toonud pilte Hiiumaa elust ja ilustOma töödega on esindatud Valev Sein, Julius Gentalen, Ott Lambing, Paul Vajak, Aadi Pall, Teedy-Philipp Tüür, Richard Uutmaa ja Elmar Kell.

Kohtumiseni muuseumis!

 


Algas Hiiumaa Muuseumi ja Rauapoe ühiskampaania “Meeste mänguasjad”

Ostes Kärdla või Käina Rauapoest mistahes summa eest, saad kupongi, millega on näituse „Meeste mänguasjad: puutöö“ külastamine 50% soodsam.

Kampaania kestab kuni 27. maini.

Kasuta võimalust, Hiiumaa Muuseum ja Rauapood ootavad Sind!