Viimased uudised

Kassari muuseumimaja taas külastajatele avatud!

Uuenduskuuri läbinud Hiiumaa Muuseumi Kassari näitusemaja on taas kõigile huvilistele avatud ja seekord täiesti uue püsinäitusega.

Näitus pealkirjaga „ Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.“ heidab pilgu ennekõike hiidlaste elu argipäeva nähtustele ja sündmustele, kuid jätab ruumi ka filosoofilistele mõtisklustele ning olulistele pöördepunktidele saare ajaloos. Tuhanded aastad inimese elust on siin esitatud läbi nelja ürgelemendi, mis juba pealkirjas mainitud. Ei ole juhtumiste kronoloogilist järjestust, on seosed, oskused, võimalused ja paratamatus. Näitus on esemerohke ning lisaks teada-tuntud tarbeesemetele on seal ka mõned päris kaasaegsed kohapeal valmistatud asjad.

Põhiidee ja esemevalik tulid H. Põllolt, kujunduse kontseptsioon ja tehnilised lahendused tegid Mae Kivilo ja Kaarel Kuusk. Näituse ehitamise ja ülespanemisega tegelesid aga pea kõik muuseumi töötajad.

Uus ekspositsioon sai sisseseade hankimisel toetust LEADER programmist.

Näitust saab külastada IGA PÄEV 10-18!

 


Hiiumaal peeti pidu

Laupäeval, 19. mail pidas muuseumiöö oma 10. sünnipäeva, mida aitasid tähistada sajad muuseumid ja paigad üle Eesti.

Hiiumaa Muuseum tervitas juubeliaastat meeleolukate ja põnevate elamustega Pikas Majas, Mihkli talumuuseumis, Kroogi talus ning Aino ja Oskar Kallase majas, millest sai osa pea 400 huvilist.

Pikas Majas veetsime muuseumiöö pulmade meeleolus. Uurida sai, milliseid pulmateemalisi varandusi leidub muuseumi salvedes, meisterdada Piret Põllu juhendamisel pulmakimpu ning kaasa lüüa ühes tõelises pulmapeos. Tõelise pruutpaariga. Pulmamänge viis läbi Arno Kuusk ja lauluviisi võtsid üles Helle-Mare Kõmmus ning Ille Savioja. Õhtu naelaks oli pop-up näitus pulmakleitidest Hiiumaa pruutidelt läbi aastakümnete.

Näitus saab veel näha kuni 27. maini!

Mihkli talumuuseumis tähistati nelipühi. Köeti suitsusauna, kaunistati kiike, mängiti pidupäeva mänge ja naljatleti. Muusikalist meeleolu lõi Kersti Rõbtšenko. Alguse sai Mihkli talu ploomiaia rajamine, mille esimese puu istutas Kõrgessaare osavallavanem Üllar Laid koos lastega. Laste istutatud puud pidavat hästi kasvama minema.

Sel aastal avasime muuseumiööks ka Aino ja Oskar Kallase suvemaja ning Valgu külas asuva laevapuusepa Mihkel Kiibuse Kroogi talu. Igapäevaselt külastajatele suletud majad pakkusid uudistamisrõõmu paljudele huvilistele. Perekond Kiibuste eluolu aitasid meenutada külaseltsi MUHV liikmed.

Lisaks Hiiumaa Muuseumi filiaalidele avasid oma uksed külastajatele veel 12 põnevat paika Hiiumaa erinevates piirkondades: Palade LHK Soera talumuuseum, Sõru muuseum, Vaemla Villavabrik, Suuremõisa loss, Nelja Nurga Galerii, Kuriste kirik, Reigi kirik, Käina kirik, Pühalepa kirik, Kassari kabel ja Mänspäe kabel.

Täname kõiki toredaid abilisi ja muuseumiöölisi aktiivse kaasalöömise eest! Ootame teid ikka ja jälle külla!

Vaata muuseumiöö pilte SIIT, soovi korral oma arvutisse lae aga SIIT