Viimased uudised

PALJU ÕNNE, HIIUMAA MUUSEUM!

TÄITUS 50 AASTAT HIIUMAA MUUSEUMI ASUTAMISEST

Täna 50 aastat tagasi kogunes ligemale 100 hiidlast ja külalist Kassarisse sealse koolimaja ette, et osa saada kauaoodatud sündmusest – Hiiumaa Koduloomuuseumi avamisest, mis sai teoks kooliõpetaja ja koduloohuvilise Volli Mäeumbaia eestvõttel. Sellel päeval täitus hiidlaste ammune südamesoov – päris oma muuseumi avamine, kus saab nii külalistele Hiiumaa ajalugu tutvustada kui meie oma kultuuriväärtuslikku vara kodusaarel hoida.

50 aasta jooksul on Hiiumaa Koduloomuuseumist kasvanud saare eri osades paiknevate filiaalidega Hiiumaa ajalugu ja kultuuri tutvustav muuseum – Pikk Maja Kärdlas, Kassari muuseumimaja, Mihkli talumuuseum Malvastes, Rudolf Tobiase majamuuseum Käinas ja Mihkel Kiibuse Kroogi talu Valgul.

Seda väärikat numbrit tähistame mitmete näituste ja üritustega. Tänases peahoones, Pikas Majas, on avatud näitus „Täna 50 aastat tagasi“, mis räägib loo Hiiumaast aastatel 1966-1967 – just siis kui muuseum loodi ning varasem elukorraldus oli kiiresti muutumas. 16. juunil teeme kultuuriloolise ringsõidu muuseumiga seotud paikades Hiiumaal. Juubeliaasta tähtsündmuseks on 17. juunil pidulik vastuvõtt Kassari muuseumimaja hoovil ja näituse „50 aastat Hiiumaa Muuseumi“ avamine.


Etendus “Elagu, mis põletab!”

Pileteid on võimalik osta eelmüügist Pikast Majast ja muuseumi e-poest.