Viimased uudised

Kärdla kalevivabrik – nähtamatu juubilar

Sellel aastal möödub 190 aastat Kärdla kalevivabriku algusest. See on muidugi pikk aeg, kuid mis oleks Kärdla ilma vabrikuta? Kas teda üldse oleks?

Eelmisel aastal tähistati Kärdla linna 80. juubelit, kuid linnaõiguse andmine on vaid administratiivne tunnustus. Päris Kärdla juubel toimub ju tänavu, kui linna kujunemisele aluse rajanud vabrik saab 190 aastaseks.

Tee ka sina Kärdlale kingitus ja too enda kalevivabrikuga seotud lugu, ese või foto Hiiumaa Muuseumi Pikka Majja vabriku 190. aastapäevale pühendatud näitusele.

Kontakt:
Kauri Kiivramees
kauri.kiivramees@muuseum.hiiumaa.ee
567335694 või 4632091

LOE EDASI


Talvel Muuseumi!

Hiiumaa Muuseumi Pikk Maja ja Kassari muuseumimaja kutsuvad külla ka aasta külmematel kuudel!

Pika Maja näituseruume kirgastab kunstnik Aarne Miikmaa 110. sünniaastapäevale pühendatud näitus, kus on eksponeeritud üle 30 maali ja visandi. Lisaks saab tutvuda kunstniku perele kuulunud esemete, fotode ning plakatite ja raamatutega.

Kõigile huvilistele on avatud ka Kassari muuseumimaja ning täiesti uue püsinäitusega “Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.” Näitus heidab pilgu hiidlaste elu argipäeva nähtustele ja sündmustele ning olulistele pöördepunktidele saare ajaloos. Tuhanded aastad inimese elust on siin esitatud läbi nelja ürgelemendi: TULI, VESI, ÕHK, MAA.

Külastades muuseume, ootavad teid ka mitmekesise valikuga muuseumipoed, kus on nii Hiiumaa meistrite käsitööd kui raamatuid igas vanuses lugemishuvilisele. 

Pikk Maja E–L 10–17
Kassari muuseumimaja T–L 10–17