Viimased uudised

Talvel muuseumi!

Hiiumaa Muuseumi Pikk Maja ja Kassari muuseumimaja kutsuvad teid näitusi külastama ka aasta külmematel kuudel!

Pika Maja näituseruume kirgastab kunstnik Aarne Miikmaa 110. sünniaastapäevale pühendatud näitus, kus on eksponeeritud üle 30 maali ja visandi. Lisaks saab tutvuda kunstniku perele kuulunud esemete, fotode ning plakatite ja raamatutega.

Sellel talvel on kõigile huvilistele avatud ka Kassari muuseumimaja ning täiesti uue püsinäitusega “Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa.” Näitus heidab pilgu hiidlaste elu argipäeva nähtustele ja sündmustele ning olulistele pöördepunktidele saare ajaloos. Tuhanded aastad inimese elust on siin esitatud läbi nelja ürgelemendi: TULI, VESI, ÕHK, MAA.

Külastades muuseume, ootavad teid ka rikkaliku valikuga muuseumipoed, kust leiate erilisi kingiideid nii suurele kui väikesele käsitöö- ja raamatusõbrale. Jõulumeeleolu loovad disainifirma SHISHI jõuluehted.

14. ja 15. detsembril leiate meid talviselt käsitöö- ja omatoodangulaadalt Kärdla Kultuurikeskusest.

Kohtumiseni talvel muuseumis!


Pomerantsiküpsiste tainas taas müügil!

Aasta tagasi leidis Hiiumaa Muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo helilooja Rudolf Tobiase pere kirjavahetust korrastades veidi kortsunud paberilehe ühe saksakeelse retseptiga. “Sorteerides helilooja Rudolf Tobiase perest järele jäänud pabereid, pudenes tema õdede kirjavahetuse hulgast välja üks veidi kortsunud vihikuleht saksakeelse tekstiga. Selle ülemises servas seisis: Familien Pfefferkuchen ehk Perekonna piparkoogid. Näis, et suure pere ema Emilie isiklikult oli selle koogitegemise õpetuse paberile pannud. Nii vähemalt tundus vanapärast kirjaviisi vaadates,” kirjutas ta.

Mullu jõulude aegu valmistatigi koostöös OÜ Hiiumaa Köök ja Pagariga algse retsepti järgi esimesed kogused tainast. Hiiumaa käsitöö ja omatoodangu jõululaadal võitis toode Hiiumaa parima meene auhinna.

Meil on suur hea meel teatada, et alates tänasest on pomerantsiküpsise tainas taas müügil!
Selle imelise maitsega taina on valmistanud Hiiumaa Köök ja Pagari usinad meistrid ning seda saab osta Coop Hiiumaa kauplustest, Prisma Peremarketitest ja loomulikult ka Pika Maja meenepoest.